fbpx

Jak technologia AR odpowiada na rosnące oczekiwania klientów?

Jak wynika z raportu “Customer Service Excellence 2021” firmy doradczej Deloitte Digital, tradycyjne metody kontaktu z klientami przestają wystarczać. Aż 73 proc. przedstawicieli firm deklaruje, że jednym z ich priorytetów na następny rok jest rozwój kanału self-service, umożliwiający klientom samodzielne załatwienie sprawy lub rozwiązanie problemu. Dotyczy to również rynku nieruchomości, który jeszcze przed pandemią opierał się głównie na bezpośredniej sprzedaży i prezentacji produktowej w 2D. Technologia AR pozwala na zwiększenie samodzielności klientów, zgodnie z ich oczekiwaniami. Przewagę w tym aspekcie zapewnia jej kilka kluczowych zalet.

Dostępność: By poruszać się po świecie rzeczywistości rozszerzonej, wystarczy smartfon z odpowiednią aplikacją. Dzięki nim można prezentować swoja ofertę online 24/7.

Lepsze zrozumienie: Możliwość sprawdzenia jak produkty będą się prezentowały w rzeczywistości przyczynia się do przyspieszenia decyzji nabywcy o zakupie oraz zmniejszeniu ilości ewentualnych reklamacji.

Prezentacja: Zamiast tradycyjnych materiałów ofertowych, dostajemy konkret – model w skali 1:1, który można osadzać w dowolnym otoczeniu i każdym miejscu na świecie. Jest to dobry sposób na przyciąganie klientów i podtrzymanie ich zainteresowania.

Zrozumienie: Technologia AR pozwala na to, by przedmioty nakładane na obraz z kamery się skalowały i naturalnie osadzały w rzeczywistości pokazywanej przez kamerę. Daje to możliwość przespacerowania się po modelu w skali 1:1, gdzie jeden krok w świecie rzeczywistym odpowiada jednemu krokowi w świecie wirtualnym.

To tylko kilka przykładów szerokich możliwości, jakie daje rozszerzona rzeczywistość. Technologia ta z założenia ma dodawać rzeczywistości nowego, informacyjnego wymiaru. Narzędzia wykorzystujące technologie AR  juz dziś zdobywają uznanie branży deweloperskiej. Najczęściej zadawane pytania o możliwości AR płyną zaś ze strony firm architektonicznych, dla których symulacje w przestrzeni okazują się bezcenne.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *